Müşterimiz: REMEE WIRE AND CABLE
Proje: Kablo Sevkiyatı - birden fazla lokasyona
Zaman Dilimi: 2024 Ocak Ortası
Arka Plan:

Bu proje uzun süredir müşterimiz olan Remee Wire and Cable içindi. Ontario ve Quebec genelinde 8 farklı lokasyona giden paletli LTL (kamyon yükünden az) gönderilerden oluşuyordu.

Amaç, malları römorka/kamyona yüklemek yerine doğrudan okyanus konteynerinden boşaltarak para ve zamandan tasarruf etmekti.

Sevkiyat yaklaşık oluşuyordu. Her biri farklı boyut ve ağırlıkta 40 palet. Her bir alıcının kapısına (8 farklı konum) farklı palet gruplarının teslim edilmesi gerekiyordu. 4 teslimat noktası Montreal bölgesinde ve diğer 4 teslimat noktası Güney Ontario'daydı. Böylece verimliliği en üst düzeye çıkarmak için bir konteynerin Montreal limanına ve bir konteynerin de Toronto demiryolu rampasına gönderilmesi planlandı.
Remee Wire and Cable'ın konteynerleri Atlantik Okyanusu'nda bir yerlerde.
Çözüm:
Tüm paletlerin iki adet 40 ft'lik konteynere sığmasına karar verdikten sonra. Palet sayıları ve alıcı adresleri ile Google haritalar ve seyahat planlayıcı kullanılarak en uygun teslimat rotası oluşturuldu.Bundan sonra Roadpin operasyonları her alıcıyı arayarak haftalık alım saatlerini sordu. Bazı düzenlemelerle teslimat güzergahı için durdurma kararı verildi.

8 farklı lokasyon durak numarasına göre organize edildikten sonra konteynerlerin dolum sırası belirlenebilir. Konteynere ilk yüklenen mallar en son boşaltılacaktır.Müşteri, sevkiyat boyunca sağlanan iletişimden memnun kaldı. Operasyonel gecikmeler ve öngörülemeyen koşullar olduğunda bile Roadpin, her tarafın sevkiyatın ardından olacaklardan sürekli olarak haberdar olmasını sağlamak için iletişim kanallarını açık tuttu.


Sonuç:
Aktarım yapılmayarak binlerce dolar tasarruf edildi. Buna ek olarak doğrudan konteynerden boşaltmanın çok daha hızlı olduğu kanıtlandı. Arada bir depolama günü olmasına rağmen her konteyner 2-3 günde tüm duraklarını tamamladı.